W końcu w oknach nie ma krat, a przy mnie jest żona - cieszy się jeden z 5 mieszkańców warmińskiego Włodowa, podejrzanych o zlinczowanie sąsiada. Wczoraj decyzją ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wszyscy wyszli na wolność.

W komentarzach po decyzji ministra pojawia się zarzut ręcznego sterowania prokuraturą. Zbigniew Ziobro mówi o ostrzeżeniu. Z decyzji ministra najbardziej cieszą się mieszkańcy Włodowa. Zdają sobie jednak sprawę, że to nie koniec ich dramatu - czekają ich jeszcze długie rozprawy w sądzie; niewykluczone, że mężczyźni wrócą za kratki. Włodowo odwiedził reporter RMF Daniel Wołodźko:

Pięciu podejrzanych o lincz we Włodowie wyszło na wolność – to wynik interwencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Polecił on prokuraturze uchylenie aresztu wobec podejrzanych o dokonanie samosądu. czytaj więcej

Przypomnijmy. W lipcu 5 mieszkańców warmińskiego Włodowa szpadlami i kijami śmiertelnie pobiło człowieka - recydywistę, który od dawna biegał z nożem po wsi, kalecząc ludzi i grożąc wszystkim. Policja mimo trzykrotnych wezwań przyjechała po kilku godzinach - już po tragedii.