Czuję się uspokojony co do realizacji projektu Euro 2012 w Polsce - to stanowisko Michela Platiniego po rozmowach w Warszawie. Szef UEFA spotkał się w środę m.in. z premierem, prezydentem i ministrem sportu. Premier Donald Tusk zapewnił Platiniego, że przygotowania do mistrzostw przebiegają zgodnie z planem. Polska ma zorganizować tę imprezę wspólnie z Ukrainą.

UEFA opublikowała oświadczenie, w którym napisano że "jeżeli projekt będzie prowadzony tak jak w ostatnich miesiącach, zakończy się pełnym sukcesem. Wszystkie zobowiązania są wykonywane na czas".

Bardzo starannie i zgodnie z harmonogramem wykonujemy plan przygotowań do Euro 2012 - przekonuje Tusk. Mamy jeszcze bardzo dużo pracy do wykonania. Dotyczy to stadionu, lotnisk, bazy hotelowej. To są bardzo ambitne projekty, ale zapewniłam pana przewodniczącego, że damy radę - dodaje premier. Na wspólnej konferencji Platiniego i Donalda Tuska była reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka:

Spokojni o przygotowania do Euro są również ukraińscy dygnitarze, z którymi Platini spotka się w czwartek. Mer Lwowa Andrij Sadowyj jest pewien, że mistrzostwa odbędą się w jego mieście: Żadne miasto nie zastąpi Lwowa. Według inspektorów UEFA, jesteśmy przygotowani najlepiej spośród ukraińskich miast. Mieszkańcy Lwowa są mniej optymistyczni: Nawet jeśli mistrzostwa odbędą się na Ukrainie, to na pewno nie we Lwowie. Wygląda na to, że u nasz meczów nie będzie.

Michel Platini spotka się m.in. z prezydentem Wiktorem Juszczenką i premier Julią Tymoszenko.