„Pozywamy premier Ewę Kopacz za słowa o Andrzeju Dudzie” – zapowiada rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Chodzi o komentarz premier do słów kandydata PiS-u na prezydenta w dzisiejszym Kontrwywiadzie RMF FM o ewentualnym wysłaniu polskich żołnierzy na Ukrainę.

Andrzej Duda, pytany przez Konrada Piaseckiego o to, czy polscy żołnierze powinni walczyć na Ukrainie, odpowiedział: „Pamiętajmy o tym, że jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć, to jest bardzo poważna decyzja. Trzeba by się było nad nią dobrze zastanowić”. TUTAJ PRZECZYTACIE CAŁY KONTRWYWIAD.

Słyszałam od kandydata PiS na prezydenta, że powinniśmy wysłać żołnierzy na Ukrainę. I to jest przerażające, bo jeśli priorytetem w programie wyborczym przyszłego prezydenta jest taka deklaracja, to ja mogę odpowiedzieć tylko jedno: PiS zawsze ciągnęło do wojny, a Platforma chciała pokoju – tak Ewa Kopacz komentowała tę wypowiedź. W odpowiedzi na to, rzecznik PiS Marcin Mastalerek zapowiedział konsekwencje. Pani premier słono zapłaci za tę manipulację słowami kandydata PiS na prezydenta. Pozywamy panią premier Kopacz za słowa o Andrzeju Dudzie, słowa, które nigdy nie padły - powiedział rzecznik PiS. Dodał, że pozew będzie gotowy w najbliższych dniach.

(mpw)