Piłkarki ręczne SPR Safo ICom Lublin zdobyły w sobotę tytuł mistrzyń Polski. W trzecim meczu finałowym Piotrcovia Piotrków Trybunalski przegrała z SPR 24:25 (14:12). Lublinianki wygrały rywalizację play off 3-0 i po raz 12. sięgnęły po złoty medal MP.

Przed sobotnim meczem, lubliniankom do tytułu mistrzyń Polski brakowało zaledwie jednego zwycięstwa. W dwóch poprzednich spotkaniach drużyna SPR wygrała z Piotrcovią 29:22 i 35:31.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyła dla Piotrcovii Iwona Niedźwiedź-Cecotka. Gospodynie po kilku wyrównanych minutach i oszałamiającym dopingu dwutysięcznej publiczności, osiągnęły przewagę, którą potwierdzały kolejnymi bramkami. W 20 minucie prowadziły 12:8. Zawodniczkom SPR udało się zmniejszyć przewagę i do przerwy traciły tylko dwie bramki.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Piotrcovii. Dominiak zdobyła dwie bramki i miejscowe prowadziły 16:12. W 37. minucie piotrkowianki wygrywały już różnicą pięciu goli i wtedy nastąpiła metamorfoza gości. Zespół SPR opanował nerwy. Im bliżej końca meczu, tym mniejsza przewaga ekipy gospodarzy. Piotrcovia zaczęła popełniać proste błędy. Na 15 minut przed końcem był remis 19:19. Emocje były ogromne. Po rzucie karnym Kingi Polenz znów był remis 24:24. Na minutę przed końcem decydującą bramkę zdobyła Dorota Malczewska i SPR wygrał 25:24.

Piotrcovia:

Justyna Alberciak, Beata Kowalczyk - Beata Kicińska, Iwona Niedźwiedź-Cecotka 5, Ewa Dominiak 2, Kristina Svatko 2, Irina Artsiomienka, Inna Krzysztoszek 6, Kinga Polenz 2, Elżbieta Kopertowska, Agata Wypych 7, Hanna Strzałkowska, Katarzyna Mijas.