W Zabrzu trwają poszukiwania pijanej kobiety w ósmym miesiącu ciąży, która uciekła ze szpitala - dowiedziała się reporterka RMF FM. Miała ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta trafiła do szpitala po interwencji policjantów. Zatrzymali ją, gdy chwiejnym krokiem spacerowała po mieście. Przyszła matka miała ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak ustaliła nasza reporterka, poszukiwania są trudne, bo jak się okazało, kobieta nie ma stałego miejsca zameldowania. Wiadomo jedynie, że przez jakiś czas przebywała w ośrodku dla bezdomnych na terenie Śląska. Ale nawet jeżeli zostanie odnaleziona, to i tak za picie w ciąży nie grozi jej odpowiedzialność karna.

Można mówić jedynie o moralnej odpowiedzialności takiej kobiety. Natomiast można poszukiwać osoby, z którymi ona spożywała alkohol, którzy dostarczyli jej środki na zakup alkoholu i to w takich ilościach, iż jej stan upojenia alkoholowego mógł mieć wpływ na zagrożenie życia dziecka poczętego - mówi RMF FM Marzena Matysik- Folgi z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Takim osobom grozi do dwóch lat wiezienia.