Pentagon zamierza utworzyć swoją własną sieć wywiadowczą – pisze "The Los Angeles Times". Dotychczasowe działania służb wywiadowczych zostały ocenione przez Departament Obrony jako niewystarczające. Zdaniem Pentagonu CIA nie jest przygotowane do zbierania informacji pod kątem wojskowym.

Po 11 września wyszło na jaw, że amerykańskie instytucje wywiadowcze i śledcze, m.in. FBI i CIA, nie umiały lub nie chciały ze sobą współpracować. Zapowiadano jednak, że ta sytuacja się zmieni...

Departament Obrony uznał jednak, że nie chce się ograniczać tylko do tego, co oferuje Centralna Agencja Wywiadowcza.

Po kampanii w Afganistanie kierownictwo Pentagonu narzekało ponoć na informacje CIA, z których musiało na początku korzystać. Po pierwsze siatka nie była zbyt liczna, a po drugie jej członkowie nie byli przygotowani do zbierania informacji pod kątem wojskowym.

Stany Zjednoczone zakończyły roczne przygotowania planu wojny w Iraku. Jak ujawnia dziś "The Washington Post", Pentagon szykuje się do wojny innej niż dotychczasowe, która w niektórych rejonach Iraku, właściwie już rozpoczęła się. Oddziały specjalne, według „Washington Post”, rozpoznają... czytaj więcej

Pentagon chce więc zbudować sieć agentów przeszkolonych do pracy z siłami zbrojnymi. Mówi się o kilkuset osobach, które miałyby zbierać informacje o organizacjach terrorystycznych i celach wojskowych na całym świecie. Szeregi sieci wywiadowczej Pentagonu zasilą najprawdopodobniej byli żołnierze sił specjalnych.

05:25