Już po raz 20. odbędzie się w Krakowie Wielka Parada Smoków. Impreza wraca po ponadrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Widowisko przewidziano na 11 września.

Ten barwny spektakl to już tradycja, która co roku przyciąga nie tylko najmłodszych: także starszych, pochodzących z różnych zakątków Polski, a nawet spoza kraju. Podczas imprezy prezentują się ogromne, pływające i latające smoki umieszczone na barkach i statkach, które są animowane przez aktorów Teatru Groteska. Reżyserem i pomysłodawcą spektaklu jest Adolf Weltschek.

W ubiegłym roku miała odbyć się dwudziesta, jubileuszowa parada. Plany pokrzyżowała jednak pandemia. Po rocznej przerwie widowisko jednak powraca i ma być spektakularne. 

Spektakl - z wykorzystaniem multimediów, pirotechniki, laserów i porywającej muzyki - przewidziano na 11 września. W tym roku niestety nie będzie części imprezy, która odbywała się w ciągu dnia, czyli wielkiego przemarszu smoków ulicami Krakowa. To przez pandemię, która spowodowała, że szkoły i przedszkola nie są w stanie wziąć udziału w wydarzeniu. Wieczorem jednak zostanie zorganizowane widowisko na Wiśle.

Zobaczycie doskonale znane wielkogabarytowe, latające i pływające stwory oraz nowe, przygotowane specjalnie na okrągły jubileusz, smoki. To będzie wielkie smocze święto! Przybywajcie tłumnie, czeka na was przestrzeń na Bulwarze Czerwieńskim (wstęp wolny) oraz trybuna z najlepszym widokiem na Widowisko, na którą kupicie bilety - informują organizatorzy.

Poczatek imprezy - o godzinie 22:00.