Komitet organizacyjny do spraw Euro2012 zdecydował o 30-procentowej dopłacie z budżetu państwa do budowanych stadionów. Poznaliśmy też wreszcie prezesa spółki "PL 2012", która przed UEFA będzie odpowiadała za wszystkie polskie zobowiązania w sprawie mistrzostw – został nim Marcin Herra. Siedzibą spółki będzie Centrum Olimpijskie PKOl w Warszawie.

O współfinansowaniu stadionów w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu zapewnił dziś wszystkich prezydentów miast-organizatorów piłkarskich mistrzostw Europy 2012 Donald Tusk. Wysokość dofinansowania – jak wyjaśniał premier – to około 1/3 całości kosztów. To oznacza, że Poznań i Wrocław otrzymają na ten cel po ok. 110 mln złotych, a Gdańsk ok. 144 mln złotych. Stadion Narodowy w Warszawie w całości będzie finansowany z budżetu.

To dobra informacja dla nas, jako włodarzy i gospodarzy, dlatego chciałbym panie premierze bardzo podziękować za tę odważną, piłkarską decyzję - mówił dziś prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Ale czy mieszkańcy Gdańska też podzielają jego entuzjazm? Posłuchaj:

Nasz wrocławski reporter wybrał się w rejon miasta, gdzie już za dwa lata ma już stać stadion. Na razie mieszkańcy tamtejszych Maślic z rezerwą wypowiadają się o powodzeniu inwestycji. Posłuchaj: