590 razy interweniowali strażacy w ciągu ostatniej doby z powodu silnie wiejących wiatrów. Głównie musieli usuwać poprzewracane drzewa i konary. Na dziś synoptycy także zapowiadają wichury. Mogą dać we znaki przede wszystkim mieszkańcom zachodniej Polski.

Prawie 100 razy interweniowali strażacy w Małopolsce i na Podkarpaciu usuwając skutki silnego wiatru. Wichura uszkodziła 19 dachów, przewróciła także drzewa.

Były to głównie gałęzie i drzewa, które tarasowały drogi. Mieliśmy też przypadki w Tarnowie i w Wadowicach, gdzie zostały uszkodzone pokrycie dachu. Mieliśmy też zdarzenie, w którym drzewo przewróciło się na samochód osobowy - kapitan Sebastian Woźniak z małopolskiej straży pożarnej ostrzega, że silny wiatr będzie wiał do jutra. W porywach przekroczy 80 kilometrów na godzinę.  

Ostrzeżenie o silnym wietrze wydano także na Śląsku. Miejscami może dziś wiać nawet do 90 kilometrów na godzinę.

Minionej doby w Śląskiem strażacy interweniowali 40 razy. Silny wiatr m.in powalał drzewa i łamał konary. W Sosnowcu i Rudzińcu zerwana była sieć energetyczna.

Z kolei na Dolnym Śląsku interwencji związanych z silnym wiatrem było ponad 140.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)