Rządowa drukarnia opublikowała już orzeczenie sędziów Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw. Do punktu sprzedaży na ulicy Powsińskiej DzU trafił we wtorek po godzinie 15 – informuje reporter RMF FM.

Dziennik Ustaw, ma który wszyscy tak czekali nosi numer 85. Jak ważny to dokument świadczy o tym fakt, że został on zawieszony na szybie punktu sprzedaży.

Jak powiedział rzecznik rządu Jan Dziedziczak, jest to najszybciej opublikowany wyrok TK w ciągu ostatnich dwóch lat, bo średnio w tym czasie orzeczenia Trybunału czekały na publikację ok. 9 dni.

Publikacja orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ma charakter priorytetowy w stosunku do innych ustaw, gdyż "podlega konstytucyjnej dyspozycji niezwłoczności ogłoszenia". Poinformowało biuro prasowe trybunału w specjalnym komunikacie. czytaj więcej

We wtorek biuro prasowe TK w specjalnym komunikacie podkreśliło, że publikacja wyroków Trybunału ma charakter priorytetowy w stosunku do ogłaszania innych aktów prawnych, gdyż "podlega konstytucyjnej dyspozycji niezwłoczności ogłoszenia".

15 maja mija termin składania oświadczeń lustracyjnych do IPN. Oznacza to, że ci, którzy do wtorku nie złożą oświadczeń, mogą stracić pracę, choć odzyskają ją zapewne po odwołaniu do sądu. W zeszły piątek TK zakwestionował dużą część nowej ustawy lustracyjnej; orzeczenie obowiązuje po opublikowaniu w "Dzienniku Ustaw".