Szpital wojewódzki w Olsztynie przestał przyjmować chorych na grypę. Powodem jest brak miejsca w izolatkach. Od poniedziałku w szpitalu leczona jest pielęgniarka z Elbląga, u której wykryto wirusa A/H1N1. Kobieta jest w ciężkim stanie i zajmuje jedyną izolatkę w lecznicy.

Jeśli w szpitalu pojawią się kolejni chorzy na grypę z powikłaniami, zostaną odesłani do innych placówek. Mamy w tej chwili zajętą jedną izolatkę, pozostałe sale są wielołóżkowe - wyjaśnia wicedyrektor szpitala Jolanta Citko:

W całym województwie warmińsko-mazurskim sytuacja z miejscami jest niewiele lepsza. Dziś wyznaczono szpitale, do których mają trafiać ciężko chorzy zakażeni wirusem grypy. Specjalnych izolatek jest na Warmii i Mazurach tylko kilka, ale w niektórych można kłaść więcej niż jedną osobę. Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek, z którą rozmawiał reporter RMF FM Andrzej Piedziewicz, zapewnia jednak, że w całym województwie miejsc jest kilkanaście. Posłuchaj:

Do tej pory na Warmii i Mazurach grypę typu A/H1N1 wykryto u niemal 40 osób. W zdecydowanej większości przypadków choroba przebiega łagodnie.