W Augustowie trwa obława na mężczyznę, który w ostatnich tygodniach zaatakował kilka małych dziewczynek. Sprawca napadów obserwował dzieci, wchodził z nimi do klatek schodowych i dotykał ich intymnych miejsc.

W oparciu o relacje pokrzywdzonych dziewczynek zostały sporządzone cztery wersje portretu pamięciowego sprawcy. Jest to młody mężczyzna w wieku około 16-20 lat, szczupły, średniego wzrostu – około 160-170 cm. Ma charakterystyczne, postawione na żel ciemne włosy i śniadą cerę. Policja zwraca uwagę na jego ubiór. Zazwyczaj ma na sobie markową, sportową odzież.

W Augustowie z inicjatywy zaniepokojonych nauczycieli i rodziców pojawiło się bardzo dużo rysopisów. Można już mówić o społecznej obławie na pedofila. Zdeterminowani mieszkańcy miasta chcą jak najszybciej unieszkodliwić mężczyznę. Sprawą zajął się reporter RMF FM Daniel Wołodźko. Posłuchaj jego relacji:

Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę z portretów pamięciowych lub mogłyby pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy, proszone są o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku.