Pierwszą ligą, czyli Piłkarską Ekstraklasą SA zarządza od wtorku nowy prezes Andrzej Rusko. Ma kontrakt na dwa lata. To jest produkt perspektywiczny - mówi Michał Listkiewicz, prezes PZPN.

Za 2-3 lata nasza liga będzie na pewno lepsza. Nie wiem czy będzie poziom piłkarski wyższy, bo to zależy od trenerów i od piłkarzy, ale na pewno będzie się ja dużo przyjemniej oglądało tak jak w tej chwili jest to w lidzie koszykówki czy siatkówki.

Nowy prezes zwraca uwagę na stadionową bazę. Nie tylko on zresztą: Na porządnym stadionie nawet największy chuligan się tonuje, gdy siedzi na krzesełku, ma za sobą ubikację, bufet i eleganckie wejście - mówi prezes Górnika Zabrze, Zbigniew Koźmiński.

Pierwszy sponsor tytularny zapłacił za ligę 30 milionów złotych. Ta cena pójdzie w górę pod pewnymi warunkami – zaznacza menadżer Andrzej Placzyński: Jeżeli kluby nie będą się kłócić; jeżeli kluby stworzą produkt; jeżeli ten produkt będzie dobrze przyjęty, to ja jestem przekonany, że za trzy lata ta liga będzie warta 130 milionów.