Jest nowy plan śledztwa w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika - dowiedział się reporter RMF FM. Dotychczasowe postępowanie, podczas którego mają być zbadane nieprawidłowości pracy organów ścigania, zostało uzupełnione o nowe wątki. Chodzi o doniesienia prasowe, a także materiały z prywatnego śledztwa rodziny Olewników.

Jutro po raz pierwszy w Olsztynie ma się spotkać prokuratorsko-policyjna specgrupa, która zajmie się tym postępowaniem. Ma ustalić harmonogram prac na najbliższy czas. Zajmie się tym trzech prokuratorów i ośmiu policjantów wyznaczonych przez Komendanta Głównego Policji.

Jak mówi Mieczysław Orzechowski z olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej jest to konieczne, bo w postępowaniu coraz to pojawiają się nowe, nieporuszone dotąd wątki: Obecnie ten zakres się rozszerzył, tym bardziej, że taka „Biała Księga” została również sporządzona przez rodzinę Olewników i ona też będzie przedłożona dla potrzeb organów ścigania no i okoliczności tam podnoszone będą przedmiotem ustaleń.

Krzysztof Olewnik został porwany pod koniec października 2001 roku. Sprawcy zażądali okupu. Kilkadziesiąt razy kontaktowali się z jego rodziną. Choć w lipcu 2003 roku otrzymali pieniądze, uprowadzony nie został uwolniony. Miesiąc później został zamordowany. Dwóch schwytanych i osądzonych przestępców powiesiło się w celi w tajemniczych okolicznościach. Trzeci z morderców odsiaduje wyrok, po śmierci kolegów jest stale pilnowany przez strażników.