Oprócz weekendów, zajęcia także w czwartek na studiach zaocznych - na taki pomysł wpadły władze Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Pomysł nie podoba się zaocznym studentom, z których większość w tygodniu pracuje i dopiero od piątkowego popołudnia może pojawić się na uczelni.

Żacy napisali więc do rektora prośbę o wolne czwartki. Wolne przynajmniej od nauki. Rektor już obiecał, że w ten dzień będą odbywały się tylko nieobowiązkowe wykłady, których treść wykładowcy od razu pokażą w Internecie.

Zupełnie tego dnia z planów zajęć wykreślić się nie da, ponieważ ministerstwo zwiększyło program. Zwiększono liczbę godzin dydaktycznych, aby wyrównać poziom studiów stacjonarnych i studiów niestacjonarnych. Widzimy, że jest to dotkliwa sprawa. Postaramy się to zrobić jak najmniej boleśnie, aby nie utrudniać pracującym studentom udziału w zajęciach. Na pewno weźmiemy to pod uwagę - mówi Marlena Chomska z rektoratu. Jak zapewnia, czwartki na uczelni obowiązują przede wszystkim studentów pierwszego roku.