Profesor Michał Kleiber, szef Niezależnej Komisji Wyborczej apeluje do Zdzisława Kręciny (zgodził się na ujawnienie pełnego nazwiska), który usłyszał zarzuty niegospodarności, by zrezygnował z kandydowania na stanowisko prezesa PZPN. Kleiber interweniuje w tej sprawie w międzynarodowych federacjach piłkarskich.

Niestety, nic nie wskazuje na to, by ta interwencje przyniosła jakiś skutek. Profesor Kleiber odbył dziś kilka rozmów z działaczami FIFA i UEFA, ale zrozumienia nie znalazł. Dopóki Kręcina nie jest skazany, problem nie istnieje – usłyszał Kleiber. Postanowił więc osobiście zaapelować do Zdzisława Kręciny W trosce o to, (…) żeby nie pogrążyć zupełnie wizerunku PZPN-u, apeluje, żeby zrezygnował z kandydowania - powiedział prof. Kleiber reporterowi RMF FM:

Szef NKW nie chce sobie nawet wyobrażać zjazdu, na którym sternikiem polskiej piłki zostaje człowiek z zarzutami prokuratorskimi. Stałoby się fatalnie, gdyby on został wybrany - mówi Kleiber, który nie wyklucza, że najbliższy tydzień może przynieść jeszcze wiele wstrząsów: