Trzeba mieć wiele szczęścia, by wsiąść w Żyradowie do pociągu relacji Łódź - Warszawa. Powód? PKP poskracało składy na okres wakacji. Obecnie pasażerowie PKP Intercity podróżują stłoczeni jak sardynki w puszce…

Intercity tłumaczy się ze skracania składów tym, że są wakacje, więc wagony były potrzebne na inne, bardziej komercyjne letnie trasy. Natomiast obsługiwanie relacji Łódź - Warszawa nie opłaca się przewoźnikowi, bo - jak tłumaczy Paweł Ney - w wakacje tą trasą podróżuje dużo mniej ludzi.

Po skróceniu pociągu o trzy wagony sytuacja wydaje się jednak wyglądać zupełnie inaczej. Jest ciasno, trudno wsiąść, nawet na korytarzu brakuje miejsca - skarżą się pasażerowie reporterowi RMF FM Mateuszowi Wróblowi:

PKP nie widzi jednak problemu i mówi, że odda wagony, ale dopiero po wakacjach. Ponieważ - jak głosi stosowane przez niektórych rozwinięcie skrótu PKP - w pociągu każdym postoisz.

O interwencję w tej sprawie prosili słuchacze RMF FM. Do Waszej dyspozycji jest zawsze nasza Gorąca Linia: 0600 700 800 i adres e-mail: fakty@rmf.fm.