Na drodze krajowej nr 7 pomiędzy Mogilanami a Głogoczowem przed godziną 17 przewróciła się ciężarówka przewożąca drewno - taką informację otrzymaliśmy na Gorącą Linię. Ładunek przewożony przez ciężarówkę zalegał na drodze, uniemożliwiając przejazd zakopianką - informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przez kilka godzin kierowcy musieli się mierzyć z ogromnymi utrudnieniami, ale droga jest już przejezdna.

Niemal do 21 zablokowany był ruch w stronę Podhala. Problemy przez ponad dwie godziny mieli też kierowcy zmierzający w stronę Krakowa. Jeden pas ruchu w kierunku stolicy Małopolski był zablokowany.

Usuwanie ciężkich bali drewna zakończyło się tuż przed godziną 21.  Jak powiedział  kom. Krzysztof Profic z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, w wypadku przewożone przez ciężarówkę "drewno całkowicie zagrodziło trasę". Trzeba było usunąć ładunek, by umożliwić dojazd na miejsce "ciężkiemu sprzętowi" do podniesienia wywróconej ciężarówki. 

Jak doszło do tego zdarzenia? Ze wstępnych informacji policji wynika, że w ciężarówce przewożącej drewno zablokowaniu uległ zawór hydrauliczny w naczepie. Kierowca nie był w stanie wykonać manewru skrętu, co doprowadziło do przewrócenia się ciężarówki.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.