Po interwencji RMF FM, minister skarbu sprawdzi, co kryje się za rewelacjami Janusza Kaczmarka na temat Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Były szef MSWiA ujawnił w RMF FM, że prezes PZU Jaromir Netzel przekazał mu dokumenty o nieprawidłowościach w Zakładzie.

Dokumenty wskazywać miały na sprzeniewierzenie gigantycznej kwoty - aż 13 miliardów złotych. Netzel zaprzeczył, aby informował o jakichkolwiek nieprawidłowościach wewnątrz Grupy PZU na kwotę 13 mld zł, bo takie fakty nie są mu znane.

W ostatnich dniach usłyszeliśmy więc dwie różne relacje. Minister Jasiński obiecał w rozmowie z RMF FM wyjaśnienie sprawy. Szef resortu skarbu zamierza porozmawiać z prezesem PZU – nie zdradza jednak, kiedy ma to nastąpić.

Z wypowiedzi ministra wynika, że nie wierzy on w wersję wyrzuconego z rządu Kaczmarka. Jego zdaniem informacje na temat rzekomego sprzeniewierzenia pieniędzy są wyssane z palca: Posłuchaj:

Według Jasińskiego, jeśli Kaczmarek miał jakiekolwiek niepokojące informacje na temat PZU, to powinien przekazać je szefowi rządu.

Były szef MSWiA mówił, że o sprawie wiedział prezydent, ale jego kancelaria zaprzeczyła, by Lech Kaczyński dostał jakiekolwiek dokumenty na ten temat.