Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie sprzeniewierzenia 13 miliardów złotych w PZU – ustalił reporter RMF FM. Janusz Kaczmarek zostanie w tej sprawie przesłuchany.

Stanie się to najprawdopodobniej po powrocie Janusza Kaczmarka z zagranicy – powiedział reporterowi RMF FM prokurator krajowy Dariusz Barski. Jeżeli on twierdzi, że taką wiedzę posiada to na pewno trzeba go będzie przesłuchać. Postępowanie wyjaśniające w sprawie wielomiliardowych nieprawidłowości w PZU jest już zaplanowane: Prokuratura sprawdzi, czy rzeczywiście takie dokumenty zostały przekazane - dodaje Barski.

To szef PZU Jaromir Netzel miał przekazać dokumenty o sprzeniewierzeniu 13 miliardów złotych w PZU Januszowi Kaczmarkowi. Były szef resortu spraw wewnętrznych i administracji nie chciał jednak powiedzieć, kto może stać za tymi nieprawidłowościami i jak do nich doszło. Jeszcze dziś powinniśmy otrzymać oświadczenie prezesa PZU w tej sprawie.

Zobacz również:

Nie jasne jest, dlaczego Janusz Kaczmarek nie powiadomił od razu prokuratury, tylko – jak twierdzi – przekazał sprawę prezydentowi.

Marcin Rosołowski z Kancelarii Prezydenta powiedział, że Lech Kaczyński nie otrzymał żadnych dokumentów na temat sprawy PZU od Janusza Kaczmarka. Nie potrafił jednak powiedzieć, czy to oznacza, że prezydent nie zna całej sprawy. Mógł bowiem dowiedzieć się o niej w inny sposób, nie czytając żadnych dokumentów.