Tematem okładkowym nowego numeru tygodnika „wSieci” są działania George’a Sorosa, amerykańskiego finansisty i filantropa, który niezwykle czynnie angażuje się w polską politykę. Grzegorz Górny, odnosi się do ostatnich informacji o rynku medialnym w Polsce, według których kontrolowany przez multimiliardera fundusz Media Development Investment Fund zakupił 5,35 mln akcji Agory. Górny przybliża postać Sorosa: Ten zadeklarowany ateista i wróg mocnych tożsamości narodowych wspiera w Ameryce i Europie przeróżne organizacje promujące aborcję, eutanazję, homoseksualizm czy sterylizację. George Soros dzięki miliardom i wpływom, które ma, próbuje pchać świat w niebezpiecznym kierunku – czytamy w tekście. O zaangażowaniu Sorosa w politykę pisze w najnowszym numerze tygodnika wSieci również Artur Ceyrowski: - Amerykański filantrop nie tylko w Polsce troszczy się o demokrację. Jest też dobroczyńcą wielu innych lewicowych organizacji, które w swojej działalności realizują pomysły wszechmocnego mecenasa – czytamy.

Tematem okładkowym nowego numeru tygodnika „wSieci” są działania George’a Sorosa, amerykańskiego finansisty i filantropa, który niezwykle czynnie angażuje się w polską politykę. Grzegorz Górny, odnosi się do ostatnich informacji o rynku medialnym w Polsce, według których kontrolowany przez multimiliardera fundusz Media Development Investment Fund zakupił 5,35 mln akcji Agory. Górny przybliża postać Sorosa: Ten zadeklarowany ateista i wróg mocnych tożsamości narodowych wspiera w Ameryce i Europie przeróżne organizacje promujące aborcję, eutanazję, homoseksualizm czy sterylizację. George Soros dzięki miliardom i wpływom, które ma, próbuje pchać świat w niebezpiecznym kierunku – czytamy w tekście.  O zaangażowaniu Sorosa w politykę pisze w najnowszym numerze tygodnika wSieci również Artur Ceyrowski: - Amerykański filantrop nie tylko w Polsce troszczy się o demokrację. Jest też dobroczyńcą wielu innych lewicowych organizacji, które w swojej działalności realizują pomysły wszechmocnego mecenasa – czytamy.
George Soros /Andreas Gebert /PAP/EPA

W nowym numerze także rozmowa Piotra Zaremby z Jakubem Kornhauserem. Szwagier prezydenta nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej wdał się w krytykę Andrzeja Dudy. Nagrodę dostał, na co wielu komentatorów zareagowało podejrzeniami. Brat Pierwszej Damy odnosi się do wywiadu, którego udzielił "Gazecie Wyborczej": Chciałbym zaznaczyć, że czuję się zażenowany wysuwaniem na plan pierwszy moich wypowiedzi na temat urzędującego prezydenta. Jak mniemam, czytał pan cały wywiad w "Dużym Formacie", w którym ten temat pojawia się jedynie w około pięciu pytaniach na 75 (!) zadanych, nie jest to nawet dziesięć procent tekstu. Zupełnie nie rozumiem wrzawy dotyczącej kilkunastu zdań wyrwanych z kontekstu całości. Epatowanie w przestrzeni publicznej nagłówkiem "Jakub Kornhauser o prezydencie" jest nie tylko niesmaczne, lecz zwyczajnie nie ma uzasadnienia w zawartości wywiadu. Dlatego odpowiadam na te pytania nie dlatego, że uważam je za szczególnie ważne, ale dla wyjaśnienia klarowności moich intencji - mówi poeta.

W tygodniku także tekst Jana Rokity, w którym polityk pisze o konsekwencjach ewentualnego Brexitu: Jeśli Brytyjczycy w czwartek zadecydują w referendum o wyjściu z Unii Europejskiej, to w piątek rano musimy się obudzić w trochę bardziej niemieckiej Europie - zauważa Jan Rokita.

Ponadto tekst Marka Pyzy i Marcina Wikło o zwolennikach KOD-u: Wolność i demokrację odmieniają przez wszystkie przypadki. Ale sami dużą część życia poświęcili na podtrzymywanie demokracji... ludowej. Kto? Ikony i zwolennicy KOD , wokół którego coraz śmielej krążą trupy z peerelowskiej szafy - piszą dziennikarze "wSieci" i rozszyfrowują zwolenników KOD. Wskazują, że jest to [...] część nomenklatury, która po 1989 r. udaje budowniczych (socjal)demokracji - i lewicową część peerelowskiej opozycji, zawsze skłonną do aliansów z przechrzczonymi działaczami PZPR. Tzw. udecja w III RP zawsze formalizowała się w jakiejś politycznej strukturze. Zaczęło się od ROAD (Ruch Obywatelski Akcji Demokratycznej), którego członkiem założycielem był Mateusz Kijowski.Tygodnik w objętości 116 stron z magazynem pod redakcją Grzegorza Górnego. I znów, jak przed wiekami, chrześcijaństwo skolonizowane mentalnie przez herezję (tym razem rozumu sekularnego) staje przed wyzwaniem pewnego siebie islamu. Jaki będzie wynik tego spotkania? Historia pokazuje, że własną tożsamość są w stanie ocalić i przenieść w kolejne pokolenia tylko ci, którzy pozostaną wierni ortodoksji - pisze Górny we wstępniaku dodatku Fronda "wSieci".

Ponadto w tygodniku komentarze bieżących wydarzeń pióra Piotra Skwiecińskiego, Aleksandry Rybińskiej, Marcina Fijołka, Marka Króla i Andrzeja Zybertowicza. Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika "wSieci" w sprzedaży od 20 czerwca br., także w formie e-wydania - szczegóły nahttp://www.wsieci.pl/e-wydanie.html."wSieci"