Jarosław Kaczyński, choć w rządzie nie jest i nie pracuje w Kancelarii Prezydenta, lata policyjnym śmigłowcem - donosi poniedziałkowy "Fakt". Tabloid dodaje, że PiS "nie zamierza się z tego tłumaczyć".

W jaki sposób prezes PiS w 5 godzin przemieści się ze Świnoujścia do Krakowa? Dziennikarze "Faktu" zadawali sobie to pytanie, odkąd było wiadomo, że kilka godzin po uroczystym otwarciu gazoportu Jarosław Kaczyński będzie w Krakowie. Przecież od 6 lat nie korzysta z samolotu. Zagadka wyjaśniła się zaraz po zakończeniu uroczystości: szef MSWiA Mariusz Błaszczak użyczył prezesowi policyjny helikopter! A pochwalił się tym w internecie wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, który też załapał się na lot. Co więcej, uważa, że wytykanie tego faktu to "małostkowe czepialstwo" - czytamy. 

Dokąd doleciał policyjny śmigłowiec? Tego tabloidowi nie udało się ustalić, bo - jak czytamy - "wszyscy nabrali wody w usta". Dziennikarze "Faktu" nie mogli się niczego dowiedzieć w MSWiA ani w policji. Politycy, którzy lecieli helikopterem, także nie reagowali na próby kontaktu. 

Śmigłowiec raczej nie poleciał do samego Krakowa - pisze "Fakt", który nieoficjalnie ustalił, że dotarł do Poznania, a stamtąd prezes Kaczyński już partyjną limuzyną dojechał do Krakowa.

Kto zapłaci za przelot policyjnym śmigłowcem? - zastanawia się gazeta. Oczywiście MSWiA, bo na pokładzie był minister Błaszczak jako zwierzchnik policji - czytamy. 

Cały artykuł w najnowszym "Fakcie".

(mal)