Matematykę, historię, biologię albo język obcy - do wyboru - zdawali dzisiaj maturzyści w całej Polsce. Tę część mają już za sobą. W przyszłym tygodniu egzaminy ustne - język polski, drugi przedmiot i język obcy.

"Polski to pestka. Dopiero dzisiaj będzie trudno" - to zgodna opinia maturzystów, którzy dzisiaj - w drugim dniu egzaminu dojrzałości - zmagali się z wybranymi przedmiotami. A te przedmioty to matematyka, historia, biologia bądź język obcy. Denerwują się nie tylko maturzyści, ale także ich rodzice.

Przekonał się o tym nasz reporter, Tomasz Maszczyk, który rozmawiał z rodzicami uczniów piszących maturę w czwartym liceum ogólnokształcącym w Częstochowie:

Maturzyści już odłożyli pióra. Jak na razie pechową, przynajmniej w województwie łódzkim, okazała się matematyka. Do jednego z zadań wkradł się błąd. Na szczęście został szybko poprawiony i egzamin mógł się rozpocząć. Poza tym błąd znaleziono w zadaniu dla uczniów techników po szkołach zawodowych, a tych w całym województwie nie jest wielu, bo 913 osób. Z Łodzi Daria Grunt:

Wiadomości RMF FM 10:45

Ostatnie zmiany 12:45, 14:00