Antoni Macierewicz będzie pełnił funkcję wiceministra obrony do 30 września. Taka informacja znalazła się w oficjalnym piśmie przesłanym przez szefa MON Radosława Sikorskiego przewodniczącemu Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Bogdanowi Zdrojewskiemu - ujawnia "Życie Warszawy".

Data 30 września, jako termin zakończenia ministerialnej kariery Macierewicza, pojawia się już od pewnego czasu. Nie jest też tajemnicą, że wielu członkom koalicji nie po drodze było z wiceministrem. Z pewnością kroplą, która przelała czarę goryczy, była sprawa kontrowersyjnych wypowiedzi Macierewicza, w których oskarżył byłych szefów polskiej dyplomacji o współpracę z sowieckim wywiadem.

Zobacz również:

Przypomnijmy, już wtedy - w czasie przesłuchań Macierewicza przed speckomisją - Jędrzej Jędrych przedstawiciel PiS dawał do zrozumienia, że wiceminister odejdzie, ale trzeba trochę poczekać. Zmiana na tym stanowisku dzisiaj mogłaby spowodować opóźnienie procesu likwidacji WSI, a to - jak państwo wiecie - jest dla Prawa i Sprawiedliwości jedna z najważniejszych spraw podczas tej kadencji - mówił reporterowi RMF FM.

Wczoraj Macierewicz poinformował, że wszystko idzie zgodnie z planem, a proces likwidacji zakończy się bez opóźnień, czyli 30 września.