Dwoje przypadkowych przechodniów zostało postrzelonych śrutem z wiatrówki w Łodzi. Życiu 18-letniej kobiety i 22-letniego mężczyzny na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja zatrzymała 36-latka, który jest podejrzany o udział w incydencie.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Jak ustalili funkcjonariusze, strzały padły z balkonu mieszkania budynku przy alei Piłsudskiego, gdzie odbywała się zakrapiana alkoholem impreza. W pewnym momencie trzech mężczyzn wyszło na balkon i jeden z nich strzelił z wiatrówki do dwójki przechodniów.

Policjanci zatrzymali już 36-letniego lokatora mieszkania. Mężczyzna był kompletnie pijany – miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Za uszkodzenie ciała może mu grozić kara do pięciu lat więzienia.

Zraniona śrutem w plecy 18-letnia kobieta przeszła zabieg chirurgiczny. 22-letni mężczyzna został postrzelony w nogę. Według policji ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Agnieszki Wyderki: