Do szpitala w Kaliszu trafił 3-letni chłopiec, postrzelony w rękę z wiatrówki przez starszego brata. Trzylatkiem i jego 5-letnim bratem opiekował się pijany dziadek. Mężczyzna był pijany. Wczoraj w miejscowości Nowe Zadybie 6-latek został postrzelony również przez starszego brata z wiatrówki.

W miejscowości Nowe Zadybie 6-latek został postrzelony przez starszego brata z wiatrówki. Śrut utkwił w biodrze dziecka. Chłopiec został przewieziony do szpitala w Warszawie, ponieważ lekarze z Garwolina nie podjęli się zabiegu operacyjnego. czytaj więcej

Z relacji 5-latka wynika, że dziadek pozwolił mu raz wystrzelić z naładowanej wiatrówki. Kiedy mężczyzna załadował broń po raz drugi, dziecko podniosło ją. Była na tyle ciężka, że chłopiec wypuścił ją z rąk. Wtedy wiatrówka wystrzeliła, trafiając w dłoń trzylatka.

Mężczyzna miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do izby wytrzeźwień, zostanie mu przedstawiony zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 5 lat więzienia.