Napływają liczne sygnały, ale jeszcze żaden z nich się nie potwierdził. Policja ze Świnoujścia cały czas szuka mężczyzny, który brał udział w zabójstwie 19-latka. Ciało ofiary tydzień temu odkryto w mieszkaniu w centrum miasta. Za zamieszanym w zbrodnię Pawłem Włodarczykiem policja wystawiła list gończy.

Poszukiwany to pochodzący ze Świnoujścia 26-letni Paweł Włodarczyk. Był wielokrotnie notowany przez policję. Według ustaleń śledczych brał udział w zwabieniu, uwięzieniu, okrutnym torturowaniu, a w końcu zabójstwie niepełnosprawnego 19-letniego Piotrka.


Jego trzej kompani już siedzą w areszcie. Prywatny przedsiębiorca za pomoc policji w znalezieniu Pawła Włodarczyka oferuje 30 tys. zł nagrody.


Według informacji podawanych przez media na ciele 19-letniego studenta zidentyfikowano rany kłute. Jego zabójcy wcześniej się nad nim znęcali.


Policja apeluje do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu Włodarczyka, by natychmiast poinformowały o tym funkcjonariuszy. Za ukrywanie osoby poszukiwanej lub pomaganie jej w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu - przypomina policja.


Informacje należy kierować do wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Świnoujściu (tel. 91 32 67 540, 91 32 67 551) lub kontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem tel. 997 lub 112.(mpw)