Premier Donald Tusk zapowiedział, że na dzisiejszym posiedzeniu rządu poprosi ministra rolnictwa o informację na temat sytuacji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucję czeka również audyt. Prezes Agencji Dariusz Wojtasik wydał polecenie kontroli oddziału w Trójmieście i centrali w Warszawie.

Warszawska prokuratura postawiła zarzut łapownictwa dyrektorowi gabinetu prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jarosławowi G. Został on zatrzymany dwa dni temu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sąd nie przychylił się do wniosku o aresztowanie mężczyzny. czytaj więcej

W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dyrektora gabinetu prezesa i kierownika z oddziału w Gdańsku zarzucając im korupcję. Prezes Wojtasik mimo sugestii, że powinien się podać do dymisji, nie zamierza tego robić.

Ja z tą sprawą nie mam nic do czynienia i nie uważam, żeby to w jakiś sposób obciążało mnie, czy kierownictwo Agencji. (…) Kontrole w oddziałach mają wykluczyć powtórkę podobnych wydarzeń - powiedział prezes na konferencji prasowej:

Prezes Wojtasik dodał, że jego zadaniem jest dbanie o dobre imię Agencji. Jest to tym ważniejsze, że ARiMR wydatkuje unijne pieniądze i jej działalność jest pilnie obserwowana także poza Polską.