Nawet 5 lat za kratkami może spędzić matka, która urodziła pijanego noworodka w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej w Świętokrzyskiem. W czasie porodu mieszkanka powiatu skarżyskiego miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, zaś w organizmie jej narodzonej córki znajdowało się przeszło 1,8 promila alkoholu.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej przyjął zgłoszenie, że na oddział położniczy miejscowego szpitala trafiła rodząca 31-letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego. Kobieta była pijana - miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Dziewczynka, która się urodziła, miała ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Przyszła na świat miesiąc przed czasem. Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP w skarżyskim szpitalu, stan dziewczynki po urodzeniu był dobry. Tuż po urodzeniu dziecko dostało kroplówkę nawadniającą. Ma dobre wyniki badań i jest sztucznie karmione.

Sprawą matki zajmą się policja i prokuratura. Kobieta może odpowiadać za narażenie swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej za to do 5 lat więzienia.

Opracowanie: