W dwóch kolejnych województwach - na Dolnym Śląsku i w woj. łódzkim - znaleziono kokainę ukrytą w kartonach z bananami. W sobotę informowaliśmy o tym, że narkotyki schowane wśród owoców odkryli pracownicy sklepu spożywczego w Sokołowie Podlaskim na Mazowszu.

W dwóch kolejnych województwach - na Dolnym Śląsku i w woj. łódzkim -  znaleziono kokainę ukrytą w kartonach z bananami. W sobotę informowaliśmy o tym, że narkotyki schowane wśród owoców odkryli pracownicy sklepu spożywczego w Sokołowie Podlaskim na Mazowszu.
Zdj. ilustracyjne /pixabay.com /

Do sklepów w ten sposób mogło trafić co najmniej 170 kilogramów narkotyków. Na spodzie kartonów z owocami odkryto paczki ze środkami odurzającymi. Każda z nich waży około kilograma. Wszystkie trafiły do sklepów jednej z popularnych sieci. 

W tej sprawie wszczęto już śledztwo. Trwają też kontrole w innych sklepach sieci w całym kraju. Policjanci ustalają, kto był dostawcą i odbiorcą towaru. Banany pochodziły z Ekwadoru.Sklepy nie są bezpośrednim importerem bananów z zagranicy.

Możemy potwierdzić, że w popularnych sklepach sieciowych na terenie trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego pracownicy tych sklepów ujawnili w kartonach z bananami prawdopodobnie środki odurzające - mówi w rozmowie z RMF FM młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Dla dobra śledztwa nie możemy ujawniać więcej informacji - dodaje. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(mn)