Czy Platforma Obywatelska planuje powyborczą koalicję z Lewicą i Demokratami? Nie sposób przewidzieć wyników wyborów planowanych na 21 października, jednak niektórzy politycy PO wysyłają coraz mocniejsze sygnały, że coraz bliżej im do LiD-u.

Żadne decyzje nie zapadły, bo Platforma nie chce dzielić skóry na niedźwiedziu. Pojawiają się jednak pewne sygnały, że PO mogłaby wejść w koalicyjny mariaż z LiD-em. Taką koalicję wyobraża sobie m.in. nowy nabytek Platformy – marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Pan marszałek Borusewicz – nie ulega wątpliwości – ma bogatą wyobraźnię, tak jak każdy członek Platformy Obywatelskiej. W związku z tym w jego wyobraźni się to mieści. Natomiast żadna decyzja w tej materii nie zapadła i nie zapadnie do dnia, w którym ogłoszone zostaną wyniki wyborcze i pokaże się paleta możliwości Platformy Obywatelskiej i innych partii politycznych - powiedział Bogdan Zdrojewski, szef klubu PO.

Kolejnym sygnałem może być przejście do PO senatora Kazimierza Kutza. To postać znana i o tyleż ciekawa, że w ostatnich wyborach prezydenckich popierała nie Donalda Tuska, a Włodzimierza Cimoszewicza – kandydata lewicy.