Wyobrażam sobie koalicję Platformy Obywatelskiej z LiD dlatego, że układ Solidarność - postkomuna złamał PIS, zawiązując koalicję z Samoobroną - twierdzi marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Wczoraj ogłosił, że będzie kandydował z list Platformy Obywatelskiej.

Ta koalicja z Samoobroną i LPR była moim olbrzymim rozczarowaniem, co do PiS - powiedział marszałek Borusewicz. Dodał, że ten błąd będzie miał znaczenie historyczne, bo PiS zawarł kompromis z partią o komunistycznym rodowodzie. To był kompromis historyczny, z ugrupowaniem, które wywodzi się z okresu komunizmu, jakim była Samoobrona - mówił Borusewicz na konferencji prasowej w Gdańsku.

Marszałek Senatu, który do tej pory popierał PIS, zmienił ostatnio polityczne barwy. W październikowych wyborach będzie się ubiegał w Gdańsku o mandat senatora z listy Platformy Obywatelskiej. Ogłosił to podczas wczorajszej konwencji wyborczej PO w Gnieźnie. Według Donalda Tuska wstąpienie Borusewicza to PiS to polityczna „bomba”. Premier Kaczyński kpił, że to jedynie „kapiszon”.