Znany reżyser Kazimierz Kutz będzie "jedynką" na liście wyborczej Platformy Obywatelskiej do Sejmu w Katowicach - poinformował szef klubu PO Bogdan Zdrojewski.

Mojej partii zależało na tym, aby pozyskać autorytety na Śląsku - podkreślił Bogdan Zdrojewski z Platformy. Kazimierz Kutz powiedział, że kandyduje, bo Polska jest na bardzo ważnym zakręcie historycznym. Jego zdaniem zbliżające się wybory parlamentarne to nie normalne wybory, ale referendum w sprawach fundamentalnych.

Podczas konferencji prasowej Kutz krytykował obecną władzę, która zdaniem senatora prowadzi Polskę do tego, że stanie się krajem zaściankowym i „chorym człowiekiem Europy”.

Kazimierz Kutz polityką zajął się 10 lat temu, startując w wyborach parlamentarnych do Senatu z listy Unii Wolności, wspierając w kampanii na Śląsku Leszka Balcerowicza. Zdobył wówczas największą liczbę głosów w województwie katowickim. Nigdy nie należał do żadnej partii politycznej. Ostatnio był wicemarszałkiem Senatu i pracował w Komisji Kultury i Środków Przekazu.