Zbigniew Religa wstąpi do PiS i wystartuje z list na Śląsku, Zyta Gilowska będzie walczyć o wejście do Sejmu w Wielkopolsce – takie decyzje ogłoszono na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu. Lewicę i Demokratów do wyborów poprowadzi Aleksander Kwaśniewski.

Powiedzieli mi Poznań. Pomyślałam: Wielkopolanie, lud wytrwały, pracowity, gospodarny, każdy by chciał taki być - tak decyzję o kandydowaniu z Poznania komentowała Zyta Gilowska. W Wielkopolsce tradycyjnie wygrywa Platforma Obywatelska, stąd pomysł PiS na wystawienie tam Zyty Gilowskiej, która będzie silną konkurencją dla polityków PO.

Nie miałbym problemów jako minister zdrowia z opieką zdrowotną, gdyby nie działania podejmowane wcześniej w tej dziedzinie. Twierdzenie, że problemy służby zdrowia to wynik rządów PiS, to jest zwykłe kłamstwo - powiedział Zbigniew Religa na konwencji. Potwierdził, że wstępuje w szeregi PiS-u i będzie kandydował z list na Śląsku.

W Warszawie kampanię wyborczą zaczął LiD, czyli Lewica i Demokraci. To ugrupowanie poprowadzi były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Niedzielną konwencję LiD zakończył wspólnymi zdjęciami byłego prezydenta z kandydatami partii do parlamentu.

Kwaśniewski zapowiedział, że ma zamiar brać aktywny udział w kampanii i chce odwiedzić wszystkie województwa,

spotykać się z wyborcami. Skróci nawet swój jesienny cykl

wykładów w USA, po to, by wesprzeć LiD przed wyborami. Podczas swego wystąpienia Kwaśniewski proponował też hasło wyborcze LiD-u: Nie chcecie braci, głosujcie na Lewicę i Demokraci