Jastrzębski Węgiel wykorzystał atut własnej hali i wygrał trzeci z serii meczów o mistrzostwo Polski w siatkówce mężczyzn. W ten sposób przerwał zwycięską passę broniącej tytułu Skry Bełchatów. Kolejne starcie jutro.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Gospodarze wydawali się jeszcze przytłoczeni dwoma przegranymi z Bełchatowa. Goście prowadzili przez całą partię, by jednak ostatecznie w decydującym momencie oddać zwycięstwo Jastrzębiu – partia zakończyła się 26:24 dla gospodarzy.

To zwycięstwo w secie uskrzydliło drużynę Jastrzębia – zwycięstwo w kolejnej partii było już łatwiejsze, do 19. Skra jednak nie poddała się i w trzeciej partii rozpoczęła walkę o tie-break. Partia zakończyła się zwycięstwem gości do 18. To jednak nie wystarczyło – przewaga własnej hali i dwóch wygranych setów pozwoliła Jastrzębiu na zachowanie nadziei na zdobycie mistrzostwa.

Kolejny mecz jutro, także w Jastrzębiu. Jeśli wtedy gospodarze także pokonają Skrę, spotkanie decydujące o tytule będzie rozegrane w Bełchatowie.