Polscy siatkarze awansowali do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata w Japonii. W decydującym meczu w Rzeszowie, podczas turnieju eliminacyjnego, nasza drużyna pokonała Bułgarię 3:1 (25:16, 17:25, 25:22, 25:17). W piątek Polacy wygrali z Estonią.

Pierwszy set zdecydowanie należał dla Polaków, podopiecznych Raula Lozano. W drugiej partii to Bułgarzy przejęli prym.

W secie trzecim oba zespoły walczyły o każdy punkt. Dopiero w końcówce uzyskaliśmy kilku punktową przewagę. Wygraliśmy tego seta do 22.

W secie czwartym Polacy grali jak z nut. Momentami Bułgarzy byli bezradni, a nasza drużyna to szybko wykorzystała i wyszliśmy na kilkupunktowe prowadzenie. W efekcie wygraliśmy 24:17.

Niedzielny mecz z Rosją będzie dla Polaków tylko formalnością, bo już dzisiaj zagwarantowali sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Japonii.