Waldemar Jarczewski nie będzie nowym komendantem głównym policji – powiedział RMF FM szef MSWiA Władysław Stasiak. Wcześniej w mediach pojawiły się informacje, że Jarczewski zastąpi Konrada Kornatowskiego.

Zobacz również:

Kornatowski podał się do dymisji po odwołaniu Janusza Kaczmarka z funkcji ministra spraw wewnętrznych. Według premiera i ministra sprawiedliwości, Kaczmarek mógł być źródłem przecieku w sprawie prowokacji CBA.

Były już minister w otwartym liście oskarżył Zbigniewa Ziobrę o prowadzenie przeciw niemu "prywatnej wojny". Sugerował też, że to sam minister sprawiedliwości może odpowiadać za przeciek w sprawie prowokacji CBA. Moją odpowiedzią na tę 'napaść' będą twarde fakty, które ujawni w tej sprawie prokuratura - odpowiada Ziobro.

Stasiak został szefem MSWiA w środę po tym, jak ze stanowiska tego został zdymisjonowany Janusz Kaczmarek. Premier Jarosław Kaczyński wyjaśniał, że przyczyną tego odwołania jest to, że Kaczmarek znalazł się w "kręgu podejrzeń" związanych z przeciekiem w sprawie afery gruntowej.