Byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki nie odwołali się od decyzji o wykluczeniu ich z partii.

Hofman, Kamiński i Rogacki wyrzuceni z PiS. "Nie było rozmowy"

Adam Hofman, Mariusz A. Kamiński i Adam Rogacki usunięci z partii - taką decyzję jednogłośnie podjął Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. To efekt tzw. afery madryckiej. Trzej posłowie mają możliwość odwołania się do koleżeńskiego sądu partyjnego. Na posiedzeniu komitetu ich nie było.... czytaj więcej

Jak poinformował sekretarz Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego PiS, do wtorku nie wpłynęło odwołanie posłów. 

W statucie PiS zapisano, że wykluczony decyzją Komitetu Politycznego członek PiS może odwołać się do Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego w terminie 7 dni od daty powiadomienia go o treści podjętej uchwały.

Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki zostali usunięci z PiS 10 listopada. Decyzję o wykluczeniu posłów jednogłośnie podjął Komitet Polityczny PiS. Wcześniej Hofman, Kamiński i Rogacki zostali zawieszeni w prawach członków partii i klubu PiS.

Usunięcie z PiS było konsekwencją sprawy służbowego wyjazdu posłów na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - rozpoczętego 30 października. Posłowie ci pobrali z sejmowej kasy pieniądze (tzw. kilometrówkę) na podróż samochodami, ale do stolicy Hiszpanii ostatecznie udali się tanimi liniami lotniczymi. Media donosiły też, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Hiszpanii.

(pj)