Na trzy miesiące trafili do aresztu czterej Bułgarzy, podejrzani o udział w międzynarodowej grupie handlującej ludźmi. Mężczyźni zostali zatrzymani przez warszawskich policjantów. Razem z Polakami werbowali kobiety do agencji towarzyskich.

Dziewczyny były typowane na ulicach Warszawy. (…) Proponowano im wyjazd i zarobkowanie za granicą. Część z nich trafiała również do polskich „agencji towarzyskich” - powiedział podinspektor Maciej Karczyński z Komendy Stołecznej Policji. Posłuchaj:

Mężczyznom przedstawiono łącznie kilkanaście zarzutów, m.in. zmuszania do nierządu, czerpania korzyści majątkowej z nierządu oraz wymuszeń rozbójniczych. Funkcjonariusze policji ustalili również, że wykorzystywane kobiety były zmuszane do zażywania narkotyków.

Do tej pory w tej sprawie zatrzymano 40 osób. W 20 przypadkach sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Stołeczna policja zwraca się z apelem do kobiet, które znalazły się w podobnej do opisanych sytuacji, o kontakt telefoniczny pod numerem: 22-603-63-13.