Gwiazdy światowego kolarstwa – Luksemburczyk Frank Schleck, Niemiec Jens Voight i Australijczyck Cadel Evans mają wystartować w 63. Tour de Pologne. Wyścig rozpocznie się 4 września w Warszawie.

Z Warszawy do Karpacza poprowadzi trasa tegorocznego 63. Tour de Pologne. Kolarze pokonają siedem etapów (o jeden mniej niż przed rokiem) o łącznej długości 1225,5 km. Nie będzie jazdy indywidualnej na czas, która w poprzednich latach często decydowała o końcowym zwycięstwie. czytaj więcej

Schleck i Voigt zostali wstępnie zgłoszeni przez duńską grupę kolarską CSC. Luksemburczyk zajmuje obecnie 3. miejsce w klasyfikacji Pro Tour. Z kolei Voight jest ostatnio w wyśmienitej formie. Zwyciężył m.in. w wyścigu dookoła Niemiec. Obaj kolarze mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie etapowym w tegorocznym Tour de France.

Grupa Davitamon wystawi Australijczyka Cadela Evansa, który tegoroczny Tour de France ukończył tuż za podium. Na starcie Tour de Pologne pojawi się także Jose Ivan Guttierez z teamu Caisse d’Epargne.

Po polskich drogach będą ścigać się także: Steffen Wesemann (T-Mobile), Stefano Garzelli (Liquidas), Juan Antonio Flecha (Rabobank), Joze Azevedo (Discovery), Stefan Schumacher (Gerolsteiner), Laurent Brochard (Bouygues), Serhij Gonczar (T-Mobile) i Thomas Dekker (Rabobank). Nie zabraknie także ubiegłorocznego zwycięzcy Tour de Pologne – Luksemburczyka Kima Kirchena.

Trzykrotny zwycięzca wyścigu wystartuje w 63. edycji, która rozpocznie się 4 września w Warszawie. Po raz ostatni startował w wyścigu dookoła Polski 3 lata temu. Jego największe sukcesy w zawodowym peletonie to 12. miejsca w Tour de France i Giro d'Italia. czytaj więcej

W wyścigu pojadą też czołowi polscy kolarze: Cezary Zamana, Marek Rutkiewicz, Bartosz Huzarski (wszyscy Intel Action), Przemysław Niemiec (Miche), Piotr Mazur (Saunier Duval). Na liście zgłoszeń jest też Dariusz Baranowski (Astana), który ubiegłym tygodniu miał wypadek podczas wyścigu dookoła krajów Beneluksu.

Bezpośrednie relacje z trasy 63. Tour de Pologne na antenie RMF FM.