Uciekinierzy z Grudziądza pokonali kilkumetrowy mur zakładu karnego. Niewykluczone, że ktoś w środku im pomagał - dowiedział się nieoficjalnie nasz reporter Kuba Kaługa. Od wczoraj policja szuka trzech recydywistów, którzy uciekli z więzienia. Policja opublikowała wizerunki poszukiwanych. Informację o ucieczce skazanych dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Służba Więzienna wyjaśnia teraz, jak to możliwe, iż nikt nie zauważył ucieczki trzech skazanych. Rozmówcy Kuby Kaługi przyznają, że to sytuacja kuriozalna, bo ich zdaniem mur ma około 5-6 metrów wysokości i nie jest łatwo go sforsować. Przypuszczają więc, że ktoś mógł pomagać uciekinierom.

Na razie nie ma żadnego śladu po uciekinierach. Policjanci, z którymi rozmawiał reporter RMF FM, przyznają, że na razie ich działania - m.in. blokady dróg - nie dały żadnego rezultatu.

Uciekinierzy to recydywiści. Byli skazani za rozboje i oszustwa. Jeden z nich miał zakończyć odsiadkę w 2017 roku. Pozostali - w 2025 roku. Poszukiwani to: 40-letni Bartosz Śmiśniewicz z Bydgoszczy(173 cm wzrostu, oczy piwne, włosy ciemne), 39-letni Robert Böttcher  z Grudziądza (174 cm wzrostu, oczy niebieskie, włosy ciemnoblond) i 23-letni Marcin Piechocki z Grudziądza (165 cm wzrostu, oczy piwne, włosy ciemnoblond).

Skazani uciekli wieczorem

Około godziny 21 w sobotę dostaliśmy zgłoszenie, że z zakładu karnego numer dwa uciekło trzech mężczyzn, którzy byli tam osadzeni - mówił nam w nocy podkom. Maciej Sabiniarz z KMP w Grudziądzu.

Podjęliśmy działania blokadowe i pościgowe - dodaje. Na ten moment nie doszło do zatrzymania - podkreśla funkcjonariusz.

W obławie bierze udział kilkudziesięciu policjantów i pracowników Służby Więziennej. Prowadzone jest także postępowanie wyjaśniające ws. ucieczki. Nadzorem objął je prokurator. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ug, mpw)