Akt wandalizmu w kościele w kujawsko-pomorskim Rypinie. Podczas porannej mszy 46-letni mężczyzna uszkodził siekierą ołtarz. Został zatrzymany przez wiernych i oddany w ręce policji.

Do groźnego incydentu doszło o poranku w kościele pw. Świętej Trójcy w Rypinie w Kujawsko-Pomorskiem. Podczas rozpoczętej o godzinie siódmej mszy 46-latek siekierą uszkodził ołtarz.

46-letni mężczyzna wybiegł spośród zgromadzonych w kościele, z siekierą, uderzył kilka razy w ołtarz, powodując jego uszkodzenie. Szybko został powstrzymany przez wiernych, a następnie przekazany w ręce policji - poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rypinie asp. Dorota Rupińska.

Sama parafia przekazała we wpisie na Facebooku, że wszystko rozegrało się podczas udzielania komunii. Z posta wynika, że 46-latek "wtargnął do prezbiterium kościoła (...) uszkodził siekierą ołtarz, (...) mszał, mikrofon, świece".

W incydencie nikt nie ucierpiał.

Napastnik - mieszkaniec Rypina - był pod wpływem alkoholu: alkomat wykazał poniżej 0,5 promila.

Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy RMF FM wynika ponadto, że 46-latek cierpi na zaburzenia psychiczne.

Asp. Rupińska ujawniła jedynie, że "mężczyzna został przebadany przez lekarza, który zdecydował o przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego".

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.