Trzej mężczyźni podający się za funkcjonariuszy CBA zgwałcili kobietę. Sprawców zatrzymała już policja w Poznaniu. Mężczyźni okradali też mieszkania w całym kraju podając się za gazowników. Wszyscy pochodzą z Warszawy i byli już karani.

Mężczyzn zatrzymano po tym, gdy do jednego z komisariatów w Poznaniu zgłosiła się młoda kobieta. Twierdziła, że została zwabiona do mieszkania w północnej dzielnicy miasta i zgwałcona. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany przez kobietę adres. Zatrzymali tam jednego z podejrzanych. Dwaj inni mężczyźni zostali zatrzymani w Szczecinie.

Zatrzymani udawali też gazowników. W wytypowanych mieszkaniach instalowali czujniki ostrzegające przed ulatniającym się gazem. Stosując różne zabiegi, np. test urządzenia ostrzegającego, wykorzystywali nieuwagę właściciela lokalu i kradli pieniądze.

Według policji, złodzieje w identyczny sposób kradli m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Trwa ustalanie kolejnych osób oszukanych przez szajkę. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat więzienia.