Dziennikarz RMF FM Przemysław Skowron został laureatem „Nagrody Dziennikarzy Małopolski”. Otrzymał on statuetkę w kategorii "materiał radiowy" za cykl „Dorwać Bestię”. Ponadto w innych kategoriach byli nominowani inni dziennikarze RMF FM: Michał Rodak oraz Krzysztof Berenda.

Uroczyste wręczenie Nagrody Dziennikarzy Małopolski odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Przemysław Skowron wygrał w kategorii materiał radiowy za cykl "Dorwać Bestię". To seria, w której przedstawiamy historie seryjnych morderców. W nim można było posłuchać o najstraszniejszych zabójstwach, które wstrząsnęły całym światem.

>>>POSŁUCHAJ CYKLU "DORWAĆ BESTIĘ"<<<

Ponadto w kategorii dziennikarstwo interwencyjne nominowany był reportaż Michała Rodaka i innych dziennikarzy RMF FM "Czarni przewodnicy bez licencji", który ujawnił bulwersujące szczegóły wyprawy na Mont Blanc w czerwcu 2018 roku, podczas której zginęła czterdziestoletnia Polka. Nasi dziennikarze pokazali luki w prawie, które pozwalają działać w branży turystycznej osobom niemającym odpowiednich uprawnień.

W kategorii materiał internetowy był nominowany Krzysztof Berenda za materiał 75" lat od Krwawej Niedzieli. Polacy ginęli od kul, siekier, wideł, nierzadko w kościołach", w którym przypomniał atak Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów na blisko setkę polskich miejscowości. 11 lipca 1943 roku był kulminacyjnym dniem Rzezi Wołyńskiej.

Nagroda jest inicjatywą środowiskową dziennikarzy, dzięki której redaktorzy wyróżniają swoich kolegów - najlepszych dziennikarzy z regionu Małopolski, lub pracujących w mediach mających swoje główne siedziby na terenie Małopolski.

Po gali wręczenia odbył się bal dziennikarzy, na którym są zbierane środki na działalność Ogniska Wychowawczego - Grupy Wsparcia Dziennego działającego w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr. 2 na krakowskim Kazimierzu.


Lista nagrodzonych:

Kategoria: NEWS

Janusz Schwertner, Onet, za tekst “Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce"

Kategoria: PUBLICYSTYKA

Szymon Jadczak, TVN, za felietony podsumowujące upadek Wisły Kraków,

Kategoria: DZIENNIKARSTWO INTERWENCYJNE

Dawid Serafin i Bartosz Dybała, Onet/Gazeta Krakowska, za tekst “Kraków: chirurg Jan S. unika więzienia. Wiemy gdzie przebywa"

Kategoria: WYWIAD

Michał Olszewski, Gazeta Wyborcza, za wywiad ze Szczepanem Twardochem "Nie jestem polskim inteligentem"

Kategoria: DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE

Maria Mazurek, Gazeta Krakowska, za tryptyk poświęcony umieraniu

Kategoria: DZIENNIKARZ KULTURALNY

Leszek Gnoiński, Gazeta Magnetofonowa, za materiał "Chłopcy"

Kategoria: FOTOREPORTER

Bartłomiej Jurecki, Tygodnik Podhalański, za fotoreportaż "Redyk"

Kategoria: REPORTAŻ PRASOWY

Bartosz Rumieńczyk, Onet, za materiał "Chłopaki z jajami"

Kategoria: MATERIAŁ RADIOWY

Przemysław Skowron, RMF FM, za cykl radiowy "Dorwać Bestie"

Kategoria: MATERIAŁ INTERNETOWY

Ewelina Karpińska-Morek, Interia, za tekst "Bo przyjdzie Krampus i zabierze ci nupel"

Kategoria: MATERIAŁ TELEWIZYJNY IM. JANA ROJKA

Grzegorz Głuszak, TVN, za materiał "Utracona młodość Tomasza Komendy"

Kategoria: DZIENNIKARZ EKOLOGICZNY

Marcin Kozielski, Radio Wawa, Oddział Kraków, za cykl materiałów interwencyjnych dotyczących problemów mieszkańców podkrakowskiej Skawiny