Z rządu odchodzi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, twarz programu „500 plus”. Bartosz Marczuk – jak poinformowała na konferencji prasowej szefowa resortu, Elżbieta Rafalska - złożył rezygnację ze stanowiska.

Ubolewamy, że Bartek odchodzi z resortu - powiedziała Elżbieta Rafalska. Zaznaczyła, że wiceminister nie odejdzie z dnia na dzień i podziękowała mu za współpracę.

Marczuk odpowiada m.in. za sprawy rodziny. Był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej 2006-2007 i społecznym doradcą Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

"Odchodzę z @MRPiPS_GOV_PL B. dziękuję mojej wspaniałej szefowej @E_Rafalska za współpracę. Dziękuję Premierowi @MorawieckiM i @BeataSzydlo za zaufanie i możl. pracy dla Ojczyzny. To zaszczyt i honor.Dziękuję współpracow. z min. Mam nadzieję, że będę jeszcze pracować dla Wspólnoty" - napisał Bartosz Marczuk na Twitterze. 

Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, Marczuk dostał po prostu lepszą ofertę pracy. Nie jest też tajemnicą, że Marczuk nie ze wszystkim czuł się w rządzie dobrze. Był np. przeciwnikiem obniżania wieku emerytalnego.


W MRPiPS jest jeszcze czterech wiceministrów: Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki oraz Elżbieta Bojanowska.

Kim jest Bartosz Marczuk?


Bartosz Marczuk jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, ukończył także podyplomowe Studium Bezpieczeństwa Narodowego. Przed objęciem stanowiska wiceministra był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" (był nim od marca 2015 r.). Wcześniej pracował m.in. w "Rzeczpospolitej", "Dzienniku Gazecie Prawnej".

(mn)