Najpierw Warszawa, a teraz południe Polski - od kilku dni delegat Stolicy Apostolskiej do spraw wizyt papieskich wizytuje miejsca, które pod koniec maja ma odwiedzić Benedykt XVI.

Delegacja z przedstawicielem Watykanu Alberto Gasbarrim odwiedziła Wadowicach. Wieczorem wszyscy przyjechali do Krakowa, by w czwartek zobaczyć miejsca, które pod Wawelem ma odwiedzić Benedykt XVI. Na razie wiadomo, że będzie on na Wawelu, gdzie odprawi prywatne nabożeństwo. Później pojawi się w Łagiewnikach, a w ostatnim dniu (w niedzielę) będzie celebrował wielką mszę na krakowskich Błoniach.

Wszystko wskazuje na to, że w Krakowie papież będzie mieszkał w siedzibie biskupów przy Franciszkańskiej 3, w tym samym pokoju, w którym przebywał podczas swoich pielgrzymek do Polski Jan Paweł II.

Od 25 do 28 maja; cztery dni spędzi w Polsce Benedykt XVI - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF. Od wczoraj po Polsce podróżuje grupa osób, która odwiedza miejsca, gdzie ma się pojawić papież. czytaj więcej

Papież odwiedzi Polskę w dniach od 25 do 28 maja. Pielgrzymka zacznie się w Warszawie, później Benedykt XVI pojedzie na południe.

Według naszych informacji, papież będzie w Częstochowie zaledwie przez kilka godzin. Odwiedzi Jasną Górę, gdzie ma odprawić nabożeństwo majowe i wygłosić kilkunastominutowe kazanie. Potem pojawi się w Wadowicach i w Oświęcimiu, a na koniec pielgrzymki przyjedzie do Krakowa.

To na razie tylko plany. Ostateczna decyzja i tak należy do papieża.