Bydgoski sąd okręgowy zadecydował, że wybór burmistrza Świecia w woj. kujawsko-pomorskim powinien być powtórzony. Sąd rozpatrywał skargę przegranego kandydata Tadeusza Zawiasińskiego, który z urzędującym od 11 lat burmistrzem Tadeuszem Pogodą przegrał tylko jednym głosem.

Bydgoski sąd uznał, w dwóch okręgach wyborczych w Świeciu wybory trzeba powtórzyć. Przeważyły drobiazgi. Ale w tym przypadku, gdzie różnica głosów była tak niewielka, właśnie drobiazgi okazały się decydujące.

I tak w jednym z okręgów znaki, które postawili wyborcy na dwóch kartach, nie były zgodne z instrukcją, w innym nie dopuszczono do głosowania jednego z wyborców.

Z wyroku cieszył się Tadeusz Zawiasiński, choć wie, że to nie jest jeszcze prawomocne orzeczenie: Proces był zasadny. Myślę, że to jest dobry prognostyk na przyszłość.

3631:3630 - o głos przegrał wybory samorządowe jeden z kandydatów na burmistrza w Świeciu nad Wisłą, w woj. kujawsko-pomorskim. W 2. turze wyborów zwyciężył Tadeusz Pogoda, który od 12 lat zajmuje najważniejszy fotel w mieście. Ale przegrany w wyścigu do fotela burmistrza zapowiada protest w tej... czytaj więcej

Burmistrza Świecia Tadeusza Pogody na rozprawie nie było. Przyszli za to jego zwolennicy, którzy wierzą w swego kandydata. Na razie jednak nie wiadomo, czy komisarz wyborczy złoży apelację: jego pełnomocnik nie chciał udzielić odpowiedzi.

Foto: Archiwum RMF

06:40