Trzy miesiące w areszcie spędzą dwaj mężczyźni podejrzewani o napady na kantory w południowej Polsce. Wcześniej prokuratura postawiła im zarzut zabójstwa właścicieli kantoru w Myślenicach. Trzeci z zatrzymanych we wtorek mężczyzn został zwolniony.

Zatrzymani to mieszkańcy woj. świętokrzyskiego, we wtorek nad ranem w Skarżysku Kamiennej ujęli ich antyterroryści. To prawdopodobnie oni zamordowali właścicieli kantorów w Myślenicach, Tarnowie i kilku innych miejscach na południu Polski. Małopolska policja jest na tropie czwartego podejrzanego o morderstwo właścicieli kantoru w małopolskich Myślenicach.

Informacje o tym, że w południowej Polsce działają przestępcy w brutalny sposób napadający na właścicieli kantorów, ujawnili reporterzy RMF FM i Telewizji Kraków. Na koncie grupy jest prawdopodobnie 8 morderstw. Wszystkie na tle rabunkowym.

Po morderstwie w podkrakowskich Myślenicach wyznaczono nagrodę za pomoc w ujęciu bandytów – władze gminy oraz przedsiębiorcy zebrali łącznie prawie 180 tys. zł. Pieniądze trafią na konto małopolskiej policji.