Poczuć się przez chwilę jak… Barack Obama. Bilion dolarów na ratowanie amerykańskiej gospodarki jest w Twoich rękach. Pobawić się może każdy, bo w internecie pojawiła się właśnie nowa gra, w której gracze sami decydują o tym, komu udzielić rządowej pożyczki, a kogo odesłać z kwitkiem.

Gracze rozdają wirtualne pieniądze i obserwują wykres wzrostu gospodarczego. Jeśli ich decyzje są mądre - gospodarka wychodzi z recesji, jeśli nie - pogrąża się jeszcze bardziej. Nie jest to jednak szczególnie skomplikowana gra strategiczna, a jedynie miły przerywnik w czasie pracy. Całość trwa zaledwie dwie minuty, a na koniec pojawia się okładka gazety, obwieszczająca sukces albo porażkę.

O rządowe pieniądze zabiegają u grających prezesi dużych firm, ale i osoby prywatne, które mają kredyty hipoteczne. I to w rękach gracza pozostaje decyzja, czy udzielić pożyczki właścicielowi, któremu grozi eksmisja, czy też takiemu, który radzi sobie ze spłatą i chce jedynie powiększyć domowy budżet. Kryteria wyboru nie są zbyt skomplikowane, więc i o zwycięstwo nietrudno…