Ujawnienie przez amerykański sąd wniosku ekstradycyjnego Edwarda Mazura pokrzyżowało plany polskim prokuratorom, prowadzącym śledztwo w sprawie zabójstwa generała Papały – dowiaduje się RMF FM.

We wniosku ekstradycyjnym znalazło się wiele szczegółów dotyczących ostatnich dni życia byłego szefa policji. Wiele ujawnionych przez Amerykanów informacji było dotychczas tajemnicą śledztwa.

Prokurator krajowy Janusz Kaczmarek twierdzi jednak, że są jeszcze inne materiały, których nie mają Amerykanie. Na szczęście nie wszystko zostało opublikowane, ponieważ jest wiele okoliczności, wiele wątków, które nie mają związku z samym Edwardem Mazurem - tłumaczy. Przyznaje jednak, że publikacja wniosku przysporzyła prokuratorom sporo kłopotów.

Roman Kurnik, przyjaciel gen. Marka Papały, wystawił go mordercom? Jak pisze „Rzeczpospolita”, mówią o tym dokumenty ujawnione przez amerykańską prokuraturę. „Dziennik” natomiast wskazuje innego podejrzanego – Józefa Sasina. I Kurnik, i Sasin mają za sobą pracę w SB. czytaj więcej

Z treści wniosku wynika jednak, że w najbliższym czasie może dojść do kolejnych zatrzymań osób związanych ze sprawą. Chodzi przede wszystkim o byłych oficerów Służby Bezpieczeństwa, zatrudnionych również w MSWiA, kiedy komendantem głównym był Marek Papała.